Závlahové systémy

Závlahové systémy v dnešní moderní době jsou součástí téměř každé nové realizace. Proto patří mezi naši nabídku.

V oboru závlahové systémy jsme dříve spolupracovali s profesionální firmou, která se zabívala pouze závlahovými systémy HUNTER.
Naše partnerská firma byla jedna z nejlepších v oboru automatických závlahových systémů. Důkazem bylo již přes 300 realizovaných a stále servisovaných zakázek a dalších 72 servisovaných závlahových systémů montovaných konkurencí. Vybudovali si pevnou pozici uznávaného zákazníka u firmy Hunter, lídra na trhu automatických závlah, kde po splnění podmínek pravidelných seminářů a objemných odběrů získala nejvyšší možný certifikát s označením TOP PREMIUM PARTNER HUNTER.

Niní jsme se osamostatnili a nadále dle získaných zkušeností realizujeme závlahové systémy společně s realizací zeleně. 

Na profesionální úrovni Vám nabízíme tyto činnosti:

NÁVRH A PROJEKCE ZÁVLAHOVÉHO SYSTÉMU - jako první službu Vám nabízíme grafický návrh závlahového systému, který obsahuje: výkres s navržením rozmístění postřikovačů s popisem trysek a výsečí jejich dostřiků, výkres trasování trubních rozvodů s popisem dimenzí, průtoků na jednotlivých sekcích, připojení postřikovačů na jednotlivé sekční rozvody a umístění ventilových šachtic, výkres tlakového rozvodu s umístěním vodních zásuvek a výkres s elektrorozvody s umístěním ovládací jednotky a dešťového čidla. Na výkresech jsou upřesněny potřebné parametry zdroje vody (tlak a průtok) pro bezproblémové fungování systému.

K návrhům jsou přikládány schémata detailů připojení postřikovačů, umístění elektromagnetických ventilů v šachtici apod. Návrh dále obsahuje průvodní zprávu s popisem navrženého řešení a jednotlivých použitých komponentů a podrobnou kalkulaci obsahující detailní výpis komponentů, které jsou potřeba pro realizaci závlahového systému.

REALIZACE ZÁVLAHOVÉHO SYSTÉMU - nejčastější způsob závlahy trávníkových ploch zahrad rodinných domů je závlaha postřikem pomocí výsuvných postřikovačů. Na zahradách používáme především postřikovače rozprašovací a rotační. Úderové postřikovače se na zahradách rodinných domů téměř nevyskytují, používáme je především na sportovní plochy a agrozávlahu.

Naše společnost nabízí závlahové systémy světové jedničky na trhu HUNTER.

Realizace závlahových systémů probíhají zároveň s realizací samotné zahrady, ale i do stávající zahrady bez jakéhokoliv poškození stávající zeleně.

SERVIS - jelikož se snažíme držet krok s konkurencí a poskytovat kvalitní služby, nabízíme také servis všech prvků závlahy a to do 36hodin. Servisujeme všechny komponenty od čidel jednotlivých postřikovačů, elektromagnetických ventilů, přes řídící jednotky až po čerpadla a vodárny.

JARNÍ SPOUŠTĚNÍ ZÁVLAHOVÉHO SYSTÉMU - tak jako je pro závlahový systém důležitá příprava na zimu, tak i jeho každé první jarní spouštění hraje významnou roli v jeho funkčnosti a životnosti. Věnujte proto prvnímu jarnímu spuštění systému náležitou pozornost. Předejdete tím nepříjemnostem, které můžou nastat, jestliže tento problém podceníte a na jaře bez jakýchkoli příprav závlahu spustíte.

Před začátkem závlahové sezóny Vám důkladně zkontrolujeme tlak vzduchu v tlakové nádobě. Tímto předejdeme problémům při spuštění čerpací stanice. U čerpací stanice nesmíme zapomínat, že dlouhodobá odstávka čerpadla způsobuje vytváření vápenných usazenin na pohyblivých částech čerpadla. Ty způsobují na jaře nefunkčnost čerpadla. Doporučujeme tedy protočení čerpadla již v průběhu zimních měsíců.

Také je důležité si uvědomit, že přestože je systém profouknutý, na vnitřní stěně trubek zůstává jemný šlem. Tato vrstvička biologických usazenin přes zimu vyschne, popraská a v trubním systému zůstanou drobné usazeniny. Mechanické částečky mohou při jarním spuštění způsobit nesprávnou funkci komponentů závlahového systému.

Doporučujeme proto před jarním spuštěním provést proplach potrubí a postřikovačů. Prodloužíme tím životnost a bezproblémový provoz Vašeho závlahového systému.

PODZIMNÍ ZAZIMOVÁNÍ ZÁVLAHY - životnost každého kvalitního závlahového systému závisí vždy velkou měrou právě na jeho podzimním zazimování. Výrazná většina všech profesionálních systémů, včetně systému HUNTER, se vyznačuje tím, že potrubní rozvody, postřikovače a další prvky rozvodů jsou v průběhu sezóny trvale zavodněny.

Po skončení sezóny Vám celý systém odvodníme. Vypustit všechnu vodu ze systému pouze gravitačně je možné jen za předpokladu, že celý rozvod je pečlivě vyspádován. Pouze toto řešení však nebývá na zahrádkách obvyklé, neboť velmi těžko umožňuje vypustit vodu ze všech postřikovačů, z elektromagnetických ventilů a z hlavní sestavy.

Nejspolehlivějším, nejrozšířenějším a také nejjednodušším způsobem zazimování na zahradách je profouknutí celého systému stlačeným vzduchem z malého kompresoru. Tímto způsobem Vám velmi efektivně odstraníme vodu ze všech míst systému, včetně elektromagnetických ventilů či postřikovačů se zpětnými ventily.